??? Historia Dane szkoły Pracownia komputerowa Orlik 2012 Miejsce do zabaw w szkole Certyfikaty

Szkoła Podstawowa  w Szreniawie należy do gminy Gołcza.

Jest to niewielka szkoła, licząca 63 uczniów. Każda klasa posiada swoją estetyczną i przytulną salę lekcyjną. W budynku znajduje się sala gimnastyczna, a przy szkole  -  kompleks boisk "Orlik". Szkoła posiada nowoczesną pracownię komputerową. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli jest niewielka biblioteka szkolna.
  W placówce panują przyjazne warunki do wszechstronnego rozwoju uczniów. Organizowane są zajęcia rozwijające zainteresowania wychowanków. Zorganizowana jest pomoc uczniom o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Do szkoły w Szreniawie uczęszczają dzieci z miejscowości: Szreniawa, Trzebienice, Przybysławice, Adamowice.

Szkoła podstawowa:

Dyrektor Szkoły  mgr Dorota Gajos