??? Historia Dane szkoły Pracownia komputerowa Orlik 2012 Miejsce do zabaw w szkole Certyfikaty

Historia

Dzieje szkoły sięgają odległych czasów, bo aż drugiej połowy XVI wieku. Na przełomie 1565/66 roku wizytacja przeprowadzona z polecenia biskupa krakowskiego odnotowała, iż w parafii Śreniawa istnieje szkoła. Udokumentowane źródła historyczne dowodzą, że miała ona wzloty i upadki. Z uwagi na brak pomieszczeń dla wszystkich uczniów większość lokali wynajmowano u gospodarzy.
      W roku 1925 powstał pierwszy drewniany budnek szkolny, który mógł pomieścić jedną klasę. Z czasem uczniów zaczęło jednak przybywać. Już dwa lata później szkoła liczyła siedem klas. Konieczne stało się wybudowanie placówki, w której  mogliby się kształcić  wszyscy uczniowie. Po raz pierwszy kwestię budowy poruszyli: ówczesny dyrektor Adam Zemanek oraz wójt gminy Stanisław Nowak. Dzięki nim oraz finansowej pomocy jednej z nauczycielek - Izabeli Wichrowskiej od 15 grudnia 1938 roku zajęcia odbywały się już w nowym budynku. Uroczyste poświęcenie szkoły przez proboszcza parafii Szreniawa miało miejsce 29 czerwca 1949r.

Fragment z Kroniki Szkoły

W roku 1972 na wniosek Rady Pedagogicznej patronem szkoły został Władysław Broniewski.